| Ekirts a întrebat:

happy stiti ca au aparut noile tipuri de console PS4 si XBOX ONE ce vreau eu sa stiu pana cand o sa mai scoata pe piata jocurilor pentru PS3 si XBOX 360. De exemplu cand a iesit PS3 a mai durat putin si nu au mai facut jocuri pentru PS2 si de aceasta sunt ingrijorat ca vor disparea intr-un an sau doi ani vechile console.
Dau funda :X

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai pe ps2 exista si fifa 14...
Ma rog, ideea e ca mai fac jocuri si pe consolele astea deoarece nu toata lumea are bani de console de ultima generatie. Si da, teoretic cam asa o sa mai reziste "in forta", cam 3 ani si ceva. Insa macar ai jocuri, deoarece pe oua generatie de console temproar nu prea ai ce jocuri sa te joci...