| aRealShow a întrebat:

Salut, am si eu o mare problema, mi-am spart display-ul laptop-ului meu si m-am hotarat ca pana imi cumpar un display nou sa imi folosesc televizorul (LG, tip plasma, dar nu e) drept monitor, iar laptop-ul ca pe o unitate, mi-am conectat laptop-ul la televizor folosind un cablu VGA, iar pentru ca ma deranjau 2 lumini am hotarat sa fac setarea ca atunci cand lipesc ecranul de tastatura laptop-ului doar sa booteze, iar ecranul sa nu ramana aprins, intr-un final sa am doar imaginea de pe televizor. Toate bune si frumoase, pana cand m-am gandit eu sa imi fac niste setari, am umblat prin panoul de control al placii video, si nu mai tin minte ce am facut, stiu doar ca am schimbat cadrele (khz), logic in mai multe, apoi mi-a aparut pe televizor "Format invalid", am descoperit ca doar daca ecranul laptop-ului este aprins reda imaginea pe televizor. Apoi am schimbat rezolutia in una foarte mare, tot nu a vrut sa mearga cum am vrut eu... Vreau si eu sa stiu cum sa readuc totul ca la inceput, adica atunci cand lipesc ecranul laptop-ului de tastatura sa ramana proiectata imaginea pe televizor. Dau funda celui care reuseste sa imi rezolve problema, va rog frumos, multumesc. happy

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

La power options ai setat ''do nothing'' la ambele optiuni acolo unde scrie ''when I close the lid''?

| aRealShow explică (pentru bogdan324):

Da.

| bogdan324 a răspuns (pentru aRealShow):

Ce placa video ai mai exact?
Poti incerca sa dai reset la setarile facute de tine din control panelul placii video.

| aRealShow explică (pentru bogdan324):

Intel HD Graphics 4000, am incercat sa revin la setarile din fabrica prin combinatia ctrl+alt+F8, insa nu a mers.

| bogdan324 a răspuns (pentru aRealShow):

Stiu ca suna ciudat dar sunt putin confuz, tu acum poti folosi laptop-ul impreuna cu tv-ul sau pur si simplu a ramas asa?

| aRealShow explică (pentru bogdan324):

Pot folosi laptop-ul impreuna cu tv-ul.

| bogdan324 a răspuns:

Ai incercat start(tasta cu iconita de windows)+P si alegi second screen only?