| ITHelper a întrebat:

, Am si eu o mica problema atunci cand dau "open with-choose program" pe o anumita fila..mai pe toate. Deci dai pe choose program si imi apare asa : "This file does not have a program associated with it for performing this action. Create an association in the Folder Options control panel".
Stie cineva?

7 răspunsuri:
| JASMYNA88 a răspuns:

Inseamna ca nu ai un program pentru a deschide acele tipuri de fisiere. acum depinde de ce tip de fisier vrei sa deschizi? ce extensie au? (de ex:.jpg,.pdf) mai poti da look online for program, dar nu garantez ca vei gasi. mai bine spune-mi ce fel de fisier vrei sa deschizi si iti zic de ce program ai nevoie

| ITHelper explică (pentru JASMYNA88):

Deci problema nu este ca nu am programul respectiv..problema este ca nu ma lasa sa dau open with-choose program, ca imi apare eroarea aia. De deschis pot sa deschid fisierele dand clicklaughing, dar nu pot sa dau open with.

| JASMYNA88 a răspuns:

Da am inteles ce zici tu, eu doar ziceam la ce se refera eroarea aia. adica iti zice asa: acest fisier nu are un program asociat pentru el pentru a putea desavarsi aceasta actiune. creeaza o asociatie in Folder Option din Control Panel. deci du-te in control panel la folder option si asociaza-i acolo un program cu care sa il deshizihappy

| ITHelper explică (pentru JASMYNA88):

Deci am intrat in control panel-folder options-file types, si am incercat sa schimb cat mai multe cu care vreau sa se deschida. Dar aceeasi eroare cand dau click drepta pe ceva-open with-choose program :@ Chiar nu stiu ce arestraight face Nu am maia vut problema asta in viata meastraight face

| JASMYNA88 a răspuns (pentru ITHelper):

Vodoo straight face pur vodoo!

| Orha_Andrei_1989 a răspuns:

Dai alege programul, browse, cauti in program files programul cu care vrei sa deschizi (ex: BS Player) si cauti fisierul.exe, ar trebui sa aiba iconita programului pe el

| ITHelper explică (pentru Orha_Andrei_1989):

Asta este si problema. ca nu pot sa dau "alege program" imi arata eroarea aia ce am scris mai sus.