| Nab223 a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire. Detin un calculator cu un procesor Intel pentium 2030 3, 0 ghz, nVIDIA 430 si 4 gb ram. Ideea este ca pana acum nu mi s -a intamplat niciodata asta cand descarc ceva un setup de program sau un joc destul de mic gen gta san andreas dureaza foarte mult sa se instaleze atat in browser cat si in setup-ul de instalare practic se misca foarte greu, care ar fi solutia?

2 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Ai greșit categoria baiatul meu... Intră în task manager și închide aplicațiile ce consuma memoria RAM in timp ce te joci gen Google Chrome, închide browserul și alte aplicații în timp ce te joci

| VirtualWorld a răspuns:

Verifică procesorul să nu fie supraincalzit, verifică ramii să nu fie și ei, apoi cumpără-ti un SSD, poate fi și de 250gb, e numai bun, ssd-urile sunt mult mai rapide decât Hard-disk-urile. Sper că te-am ajutat, baftă!