| skillet17 a întrebat:

Am si eu o nelamurire in legatura cu un telefon.
Am cumparat un telefon de la un prieten, iar acesta sustine ca telefonul este Iphone 6s. Nu am incercat sa-l contrazic, deoarece pretul pe care l-am platit este mic.
Am testat imei-ul pe site-ul oficial Apple si acolo confirma ca telefonul este original Iphone6s.
Doresc sa precizez ca acesta merge greu, cateodata. Si are un sistem de Android-iOS prea praf. Am vazut ca se pot 'moda', baga Android si pe iOS. Intrebarea mea este: Cum aflu daca telefonul este intr-adevar original?

Răspuns Câştigător
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Fa comparatie cu unul original.iti vei da seama din prima carei fake(replica) sau original ( difera setarile meniul acela. la al tau trebuie sa fie altfel mai ales ca ai androis ios nu prea cred ca este original

| skillet17 explică (pentru Smecher_Nuti_1999):

Am facut comparatie cu un Iphone 6. Posesoarea acestuia mi-a spus ca ea zice ca nu este original, pentru ca 'marul' de pe spate este putin mai stralucitor sau nestralucitor, nu-mi amintesc exact.
Diferenta dintre acestea fiind rularea iOS-ului.

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns (pentru skillet17):

Da asa-i rularea e cea mai importanta deci cred si din tot ce spui tu ca ai o replica..si nu un original.cu iosul nu te poti juca ca androidu.adica daca sa zici ti sa bulit androidu il faci acasa daca esti baiat destept da ios asta nu frate

6 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Daca camera este ieșită puțin afară și antenele de radio sunt mai jos decât trebuie îți garantez că e fals

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Nu exista Android-ios. iphone ul original are Ios și atat

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Și în schimb nu se poate instala Android pe un iPhone sau Ios pe un Samsung. Dacă vin din fabrica cu Android sau Ios alea rămân pana în vecii vecilor

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Și apropo.cat ai dat pe el?