| DoarRaspunsBun a întrebat:

am si eu o paoblema la laptop, cand scot mufa de la incarcator se stinge ecranul (doar ecranul el inca e aprins) si cand o bag la loc merge, daca il sting si scot mufa se vede pana se incarca windows ul, ce poate avea? ps: am instalat windows ul de cateva ori!

Răspuns Câştigător
| Iustin15 a răspuns:

Trebuie sa faci tu niste setari.
Dai pe baterie din coltul de jos dreapta-apasa pe ajudst screen brightess-change plan settings *cel care este bifat cu un punctulet*
Si sunt doua coloane, cea al bateriei si cea a mufei de incarcare. Pe partea bateriei selecteaza pentru Turn off The display= "Never". Am incercat sa te ajut, alta idee nu prea am.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i bateria si lasa l doar pe alimentator, se pare ca bateria este dusă, va trebuii sa i cumperi alta.