| Shomitza a întrebat:

Salut,am si eu o placa video Nvidia Geforce 6700 GS de 512 mb,si am o mare problema,si nu cred ca e arsa, deci : o bag in >slotpornesc >pc se instaleaza driver-ul de la windows(7), si imi cere da dau >restartdau restart >si porneste pana la emblema de la >windowssi dupa ramane negru.deci asa face cu drver de la windows. Si cu driver de la Nvidia cand il instalez nu imi mai recunoaste placa! Cine are idei sau site HELP! PLS! funda

21 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca mai degraba nu este bun driver-ul. Instaleaza un alt driver, nu mai inainte de al dezinstala pe acesta.
Deci daca pc-ul functioneaza in continuare -cu driver-ul pe care il ai acum -dar monitorul devine negru- atunci de vina este driver-ul placii video.

| Shomitza explică (pentru anonimg):

Acum merg pe laca incorporata de 64 straight face

| Shomitza explică (pentru anonimg):

Deci,am luat si un program de auto-detectare, si mi-a dat acelasi driver, si la fel merge! si acum merg pe placa integrata de 64, prea nasolo de la 512 la 64

| anonimg a răspuns:

Nu mai folosi autodetect-ul. Instaleaza driver-ul placii.
Tu ai GeForce GTX 670, si nu 6700.
Daca esti pe 32 bit, atunci incearca asta:
http://www.geforce.com/drivers/results/71701
Agree& Download.
Dar dezinstaleaza orice driver mai ai in pc.

| Shomitza explică (pentru anonimg):

Da am windows 7 si asa scria si cand merge, ca e 6700 GS.

| Shomitza explică (pentru anonimg):

Nu are nici o treaba, am incercat acum si zice ca nu este compatibila straight face

| LDCCristi a răspuns:

Poate probleme cu biosu.Baga XP si iti merge sigur.

| Shomitza explică (pentru LDCCristi):

Nu e de la windows, ca daca bag windows-ul acum, merge maxim 3 zile cu driverul de la windows si iar incepe( si nu imi place xp)

| Eduarrdinno a răspuns:

Problema de la driver. Las-o fara driver si baga decat driver-ul la procesor ca vei avea aceeasi rezolutie.

| Shomitza explică (pentru Eduarrdinno):

Da? se poate?

| Shomitza explică (pentru Eduarrdinno):

Si daca ar merge, ce calitate mai are placa? e cam 0

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Shomitza):

Pai prin ea trece imaginea inbunatatita dar foloseste driver-ul procesorului ca sa se indentifice si sa functioneze.

| Shomitza explică (pentru Eduarrdinno):

Esti sigur? ca oricum am incercat 10 drivere de la Nvidia si nimic straight face unele nu imi recunosteau placa si unele imi dadeau bluescreen cand porneam pc

| Shomitza explică:

Deci mai are cineva vreo idee sau chiar stie? astept raspunsuri sau maine instalez windows xp laughing

| LDCCristi a răspuns (pentru Shomitza):

Baga ma Windows xp si gta ce dracu urasc windows 7. unele jocuri nu prea merge pe el si altele.xp e cel mai usor si bun eu cand aveam windows 7 imi zicea ca am placa video prea mica pentru gta vice city straight face si cand am bagat xp rupea gta..acum iti dai si tu seama.

| Shomitza explică (pentru LDCCristi):

Am bagat ma xp astazi si...a nu a mers din prima, a mers 10 min, am instalat ceva care trebuia sa restartez pc si nu a mai mers straight face cred ca e de la ea, o sa mai incerc cate ceva, daca nu merge o sa cumpar alta!

| TheSymplu a răspuns:

Http://www.geforce.com/drivers
Incearca AutoDetect-ul.

| gabegn a răspuns:

Trebuie sa o asezi cum trebuie, funda?

| Shomitza explică (pentru gabegn):

Este asezata bine!

| cristi260 a răspuns:

De ce nu duci unitatea in service?

| MihaicaDan a răspuns (pentru cristi260):

Mda. numai o verificare iti ia 50 lei laughing e mai scumpa decat la masina laughing