| Stephan98 a întrebat:

Am si eu o problema.Acum cateva zile am vrut sa imi reinstalez windowsul... Mi-a m sters partia C. Dupa am dat next next si imi spunea ca deja a inceput sa se copieze windowsul cand era 10% din copiere gata imi dete o eroare. Am descarcat vreo 10 windows-uri si le-am probat de vreo 30 de ori si degeaba. I-am zis la un prieten ca mi-am sters partitia C si mi-a zis ca dc am facut asta... I-am zis ca asa am mai facut o data cand mi-am mai reinstalat windows o data si mi-a mers atunci. ASi mi-a zis ca din cauza ca am sters partitia C nu mai merge sa il reinstalez. Posibil ca a fost instalat windowsul pe partitia aia.Ce ma fac? Mai pot face ceva? Ar trebuii sa duc PC la reparat sau cv de genul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic ca ai sters partitia C.Asa se procedeaza daca vrei sa instalezi win. Chestia e ca are ceva hard disk-ul. Mergi la my computer-local disc C-proprietati-tools-check now. Bifezi ambele patratele si dai ok. Daca iti apare o ferestra cu un mesaj cum ca la restartare va scana de erori, dai ok.Restartezi calculatorul.Iti va aparea windows-ul(albastru) si o insiruire de "scrisuri".happy Lasi sa-si faca treaba cat tim e nevoie. Dureaza ceva timp.Sunt cinci pasi dupa cum vei observa, a cinci-lea va fi cel mai durabil. Dupa ce isi va termina treaba se va restarta si va intra in windows singur. Apoi incerci din nou sa reinstalezi windos-ul.Dac anici atunci nu reusesti si iti da eroarea aceea, hdd e la pamant si va trebui inlocuit.

| Stephan98 explică (pentru anonim_4396):

Alta modatlitate de a scoate HDD-ul nu exista? tongue

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Scoate HDD-ul, conecteaza-l la alt pc si fa-i o scanare cu hdd tune.Acolo vei vedea daca HDD-ul are bad-uri.Mai mult ca sigur, este vine HDD-ului si cu siguranta va trebui schimbat.

| al3xander a răspuns:

Problema poate fi din cauza HDD-ului sau a RAM-ului care pot fi defecte. ce eroare iti da mai exact?
PS: nu are nici o treaba ca ai sters partitia C, nu din cauza asta da eroare.