| vLooM a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema.
Am incarcat cartusul negru la imprimanta Canon pixma mp250 (doar cel negru, deoarece cel color nu merge )
Si imi apare eroare asta http://www.roimg.ro/image/5j3?
Ce trebuie sa fac am incercat reset/start + power etc... dar degeaba sau poate nu am apasat eu cum trebuie. Trebuie sa fie incarcate amandoua color + negru?

Cine stie dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Schimba cartusul color!

| vLooM explică (pentru K0sti):

Pana la urma a trebuit sa schimb cartusu, am fost cu el si a zis ca nu mai este bun. Deci ai funda. Mersi tuturor celor care mi-au raspuns.

| K0sti a răspuns (pentru vLooM):

Pai da, logic, plus ca spunea si ea (imprimanta) ce o doare! happy

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mesajule e unul normal, deoarece dacă ai plănuit să imprimi o de exemplu poză, normal că are nevoie și de cerneală color pentru a o printa.
Dacă setezi să printeze în alb-negru și cartușul nu e înfundat ar trebui să funcționeze.Succes

| MgdDroopy a răspuns:

Chiar dacă nu merge cartușul color, trebuie să îl introduci în imprimantă. Iar când imprimi ai grijă să setezi "imprimare alb/negru"