| Anghel_Cosmin_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema.

Am o placa video ATI Radeon HD Series 4800 si se incinge prea tare.
Ajunge la temperaturi de 60 de grade si tot mai creste. in conditile in care tin ventilatoarele la 60% pentru a nu face zgomot prea tare.

Intrebarile mele sunt urmatoarele. E normal sa ajunga la asemenea temperaturi? Influenteaza functionarea calculatorului?

Daca stiti metode de remediere a problemei astept.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| horseey a răspuns:

Este destul de ok 60 de grade, temperatura maxima pentru HD 4800 este de 120-130 grade. Dupa 85-90 de grade poate afecta placa video.