| Razvan22322 a întrebat:

Salut, am şi eu o problemă când instalez nVIDIA ge force now îmi dă eroare asta https://gyazo.com/e61f03e1d5ca33b4b7db4c76730dfe53
am updatat driverele că aşa zice şi tot la fel, mă ajută cineva vă rog?

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Este o eroare de compatibilitate. Softul nu poate rula pentru componenta din sistem. Va trebui sa-i cauti o versiune care sa i se potriveasca.

| Razvan22322 explică (pentru dannyel86):

Mă poţi ajuta cu un link inafară de 3d chip că de acolo am. te rog

| Razvan22322 explică (pentru dannyel86):

şi ce fel de versiune? că nu m-am prins

| dannyel86 a răspuns (pentru Razvan22322):

Ce fel de Windows ai? Aplicatiile/driverele vin pe doua configuratii: 32 bit si 64 bit. Daca sistemul tau de operare e pe 32 bit (click dreapta pe My Computer/This Pc, apoi "Properties" si acolo scrie),
nu vei putea instala un soft sau un driver pe 64 bit. Invers e posibil.

| marinaru777 a răspuns:

Cel mai bine rezolvi daca faci update la windows iti v a gasi automat driverele altfel e bataie de cap.

| InOrOut a răspuns:

Tu sigur ai placa video nVIDIA? ca daca ai Atilla Raiden nu poti instala geforce experience pe ea, ca idee