| BogdyBogdan a întrebat:

Salut.Am si eu o problema.Cand pun la pc sistemul nu se aude la fel de tare cum ar trebui sa se auda si bassu se aude foarte putin, iar daca conectez sistemul la un mp3 se aude normal si bassu se aude cum trebuie. La pc'ul vechi tot asa se auzea si acum mi-am luat altul si vad ca se aude la fel de prost. am cautat pe la toate programele si driver'ele de audio si sunt puse bine. Care o fi problema?

Răspuns Câştigător
| alynutzsu93 a răspuns:

E posibil ca placa ta de sunet sa nu furnizeze suficiente resurse pentru ceea ce iti cere sistemul...big grin incearca sa pui un amplificator de sunet intre pc si sistem. sper ca te descurci cu conexiunilebig grin

2 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Ai incercat sa mergi in control panel/sounds and audio devices si sa setezi acolo toate volumele la mixim si la advenced sa-ti alegi tipul de poxe pe care le ai. Sper ca am putut sa te ajut.

| alekz a răspuns:

Alynutzsu93 are perfecta dreptate! sistemului tau ii trebuie mai multa putere pentru a functiona la parametrii normali. problema se rezolva simplu : ori cumperi, ori pui pe cineva care se pricpe sa iti faca un "preamplificator"(asa se numeste) nu costa mult