| razvanwait a întrebat:

Am si eu o problema. Cand sunt pe laptop si ma conectez la router wireless netis wf2409e nu imi merge netul mai deloc. Dau un speedtest si am viteza 0.12 de descarcare sa zicem timp de 5 minute tot asa e viteza, iar dupa pentru un minut imi creste la 40-50 de mbps dupa care iar scade la 0.1. Daca ma conectectez de pe telefon imi merge constant fara probleme la 30 de mbps pe speedtest-ul de pe telefon. Laptop-ul este Asus g56jr si doar pe acest router intampin problema asta sa nu imi mearga netul. Ma puteti ajuta va rog?

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Apelati la un tehnician specialist autorizat de la firma respectiva de internet!

| razvanwait explică (pentru untu):

Am rezolvat... tot ce a trebuit sa fac a fost sa dau uninstall la driver-ul de internet wireless, dar acum am alta problema ca nu mai imi apar retelele wifi care sunt active ci trebuie eu sa le introduc prin ssid si pw