| ThatGuy98 a întrebat:

Am si eu o problema cu alimentarea telefoanelor la priza. Am observat ca deblocarea prin amprenta la telefonul meu nu merge(pur si simplu zice ca nu mi-a recunoscut amprenta) in timp ce se incarca fie in priza, fie in prelungitor. Dar daca il incarc la USB-ul de la PC deblocarea merge instant fara probleme. La fel si cand nu il incarc la nimic.
Ceva de genul am patit si cu fostul meu telefon, daca il incarcam la priza, ecranul se apasa/misca singur destul de des.Dar cand nu era conectat la nimic, sau il incarcam la USB, mergea perfect.
Mentionez ca foloseam incarcatoarele originale la ambele telefoane.
Deci cine se stie cu chestiile astea, imi poate spune si mie daca se poate deteriora bateria/telefonul daca continui sa-l incarc la priza in conditiile astea? Si de ce se intampla asta? Multumesc!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Probabil ai o rețea cu foarte multe perturbații, sau / și ieșită din parametri (de pildă, tensiunea e doar 180 V în loc de 220).