| Mirel4412 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul. Acum doua zile, cand l-am bagat in priza, ventilatorul nu se mai oprea, adica mergea in continuare de zici ca era aspirator. L-am tras din priza, dupa l-am bagat iar si nu a mai facut asa. Acum cand aprind calculatorul, imi da mesajul asta, nu stiu daca e de bine sau de rau...(aveti imaginea pe imgur)
https://imgur.com/8Bth2RU

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate unitatea de discheta din functiune (si asa nu se mai foloseste) si da-i F1. Alta data cand inchizi PC-ul, inchide-l din meniu si nu de la buton sau tragandu-l din priza!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ventilatorul funcționează tot timpul, dacă nu, PC-ul se coace.
Când o paletă de dezaxată se lovește de carcasa ventilatorului și face zgomot.
A doua oară când l-ai pornit și-a revenit.
Eroarea menționată nu este legată de ventilator.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De bine sigur nu e. Ce diskette drive ai tu acolo mai? In 2020? Zi-ne mai multe despre calculatorul asta... P.S. Cel mai probabil e treaba de mers cu el in service...

| Mirel4412 explică (pentru GabiDumitrescu):

Chestia e ca imi zice sa-i dau "f1 resume" si nu il las sa duca toata bara aia de jos pana la capat. nu are probleme acum, ii dau f1 si merge normal, nu se intrerupe, am jucat pe el cs, nu am probleme, pc-u e vechi, un Intel core 2 4 gb ram si un ssd de 250gb

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mirel4412):

Esti sigur ca ai SSD si nu HDD? Mdah, daca zici ca e treaba de bara de jos, probabil ar trebui sa verifici hardul de erori logice (https://support.norton.com/sp/en/us/home/current/solutions/v76078023) si legat de eroarea cu discheta, ar fi cazul de aruncat un ochi prin BIOS.

| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi cu el la un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca ai probleme cu placa de baza (se poate sa fie bateria). Sau cu hard disk-ul. Oricum, tind sa cred ca este mai mult vorba de o problema fizica, decat logica. Sistemul e vechi. Detest sistemele astea vechi, numai probleme cu ele. Daca vrei, complica-te si informeaza-te cu privire la eroare mai in detaliu, dar eu zic ca e cazul sa te scapi de acest sistem (nu o zic in nume de rau, chiar le detest).