| Puffy93 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul. Deci : intra curent in el, dar nu se mai aprinde, nu face beep-ul acela inainte sa porneasca, si nici monitorul, monitorul l-am incercat la alt pc si e bun, cat despre unitate se invart coolerele, merg toate, hdd, ramii si placa video sunt bune, le-am incercat pe alt PC si invers, adica placa video de la celalalt PC pe al meu si tot nimic, al meu nu se aprindea, bateria de la bios am scos-o am tinut-o cateva minute bune, am bagat-o inapoi nimic, care sa fie buba?

5 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Trebuie sa fie o eroare in sistem. Porneste-l un minut fara RAM. Daca face beep. pune-i ramul la loc si va porni. Daca nu face, a picat biosul!

| DenisIonut01 a răspuns:

Am patit-o si eu, nu am aflat problema dar ai dadusem de cap si pornea dupa cateva zile. Incearca sa schimbi ramii intre ei sau cablurile de la hdd / dvd writer

| K0sti a răspuns:

Placa de baza sau sursa!

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Incearca alt cablu de alimentare. Poate e vreo problema cu sursa. Nu alimenteaza placa de baza. Incearca cu alta sursa. Sau poate placa de baza sa bulit happy Incearca ce ti-am scris mai sus happy

| Georgeeeee a răspuns:

Poate problema e la cablul de alimentare