| mikeofficial a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul il pornesc si nu apare nimic pe ecran, trebuie sa il las 3-5 minute asa aprins apoi il sting si imediat il aprind din nou si merge ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ce probleme are?

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Monitorul este de vină. Dacă este în garanție, mergi cu el la service, dacă nu...te descurci așa sau îți cumperi altul.

| K0sti a răspuns:

Neconcludent! Ce stingi? Monitorul sau calculatorul?

| mikeofficial explică (pentru K0sti):

Unitatea o sting dupa 5 min si porneste perfect si la inceput unitatea se aude la fel ca si atunci cand merge

| K0sti a răspuns (pentru mikeofficial):

Ce monitor este? LCD sau CRT? Probeaza monitorul pe alt sistem si revino cu pareri!

| mikeofficial explică (pentru K0sti):

CRT si probabil monitorul este de vina pentru ca atunci cand apare "Welcome" se vad niste dungi foarte vagi de abia se observa

| K0sti a răspuns (pentru mikeofficial):

Da, din pacate triplorul de la trafo de linii e dus!

| YoAlLeKcS a răspuns:

Probabil monitorul nu este incalzit
Sau nu face bine atingere firele de la el din unitate sau din spatele lui, daca nu du-l la reparat sau ia-ti altu-l