| alextdk a întrebat:

am si eu o problema cu calculatorul nu vrea sa booteze cd-ul cu windows! cd-ul este bootabil! am setat din bios first boot : cd-rom, dar tot nu vrea nu stiu de ce?

3 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Este posibil ca cd-rom-ul sa nu mai citeasca cd-ul. Incearca cu alt cd-rom.

| julliano a răspuns:

Dupa ce ai setat unitatea CD ca prima in Bios, sper ca ai si salvat setarea la iesirea din Bios. Ai intrat a doua oara in Bios sa verifici sa vezi daca a ramas setarea facuta?

| alextdk explică:

Am salvat setarile big grin! si am sa incerc cu alt cd rom sa vad daca booteaza