| Pshychopath a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu calculatorul. Vreme de 3 zile am fost plecat, si i-am imprumutat cablul care face conexiunea dintre sursa calculatorului si priza unui prieten.Cand m-am intors si l-am recuperat.Cand sa aprind calculatorul,imaginilea acelea de la start-up(cea de la placa de baza/scrisul acela alb pe fond negru cu memoria RAM a calculatorului etc) de obicei stateau cateva secunde dupa care dispareau,acum trece imediat peste ele,si apoi monitorul ramane stins,de la monitor nu e sigur,monitorul merge,pentru ca am descoperit ceva,ca sa il pot porni,trebuie sa scot cablul acela, sa apas pe butonul de power de 2-3 ori ca sa iasa tot curentul din unitate,iar apoi sa reconectez acel cablu, asta e singura solutie pentru a-l aprinde.Ma gandesc ca ar putea fi sursa de vina? Astept pareri, multumesc.

4 răspunsuri:
| Stefan_Ionut_Danyel_1989 a răspuns:

Nu este sursa. incearca sa bagi cablu de alimentare si sa tiii apasat poe butonul de power circa 2-3 secnde si dupa aceea ii dai drumul poate iti merge asa

| Pshychopath explică (pentru Stefan_Ionut_Danyel_1989):

O sa incerc, mersi frumos de sfat.

| Pshychopath explică (pentru Stefan_Ionut_Danyel_1989):

Nu a mers, nu mai merge nici cum am incercat eu...nu stiu ce sa-i mai fac, mai astept pareri, multumesc.

| Pshychopath explică:

Scuzati greselile cum ar fi : "Cand m-am intors si l-am recuperat.Cand sa aprind calculatorul" ar fi trebuit sa fie o virgula acolo laughing M-am grabit sa scriu.