| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu dvd-rw.Acum cateva zile am curatat pc dupa care am asamblat tot la loc... dar azi cand am vrut sa bag un dvd in pc, dvd-rw nu dadea nici un semn de viata, mort.Inainte sa-l desfac totul mergea bine.La el am conectat cablul sata de alimentare de la sursa si sata de la placa de baza...nu-l vede nici in bios vede doar un dispotiv pe sata, hard diskul, care sa fie problema?

2 răspunsuri:
| Dubaster a răspuns:

De acord cu NoChanceForUs (mie mi s-a intamplat sa fie unu din cabluri "bolnav" orice este posibil)

| NoChanceForUs a răspuns:

Mmm,deconectează-l,apoi asigură-te că fiecare mufă a intrat perfect la locul ei. Posibil să nu fie conectat bine,am pățit și eu.
Windows-urile astea, domnule, numai bătăi de cap!