| Costin_Frangulea_1990 a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu laptop-ul. Azi, cand l-am pus la incarcat zicea ca este 0%, dar ca sa incarca.L-am inchis si l-am lasat ceva timp la incarcat. Cand am revenit, tot 0% scria. Daca scot incarcatorul, se inchide. Laptop-ul are un an de cand l-am luat si este in garantie. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Ramses_Back_1999 a răspuns:

Ti s-a stricat bateria...
Ai umblat pe el cand se incarca...
http://prntscr.com/gboeju
Asa am si eu!
Nu cred ca te ajuta garantia...Din vina ta a fost stricat! Deci, iti iei alta baterie!
Sau il folosesti ca si un pc!

| Costin_Frangulea_1990 explică (pentru Ramses_Back_1999):

Mai am ceva. La laptop am un beculet care se face galben daca laptop-ul este la incarcat si are baterie mai putina si unul care se face verde daca bateria este 90% +. Acest beculet se facea ba galben, ba verde. Acum, este numai galben si clipeste.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dfeel a răspuns:

Bateriile au de regula 1 an garantie. Daca mai ai garantie la ea ia legatura cu magazinul de unde ai cumparat laptopul, pentru garantie.

| Ionica_Ionica_1999 a răspuns:

Eu ti-as zice sa-l duci la un tehnicean, dar ti-as sugera sa cumperi alt inacrcator sau alta baterie, dar prima data du-te la un tehnicean sa-ti spune exact ce probleme are.