| Adrian_Ganescu_1997 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptop-ul... Cand vreau sa instalez windows-ul ( Win 8.1 ) intra in setup iar dupa aceea se face ecranul negru. Aveti vreo idee cum as putea rezolva problema? Astept un raspuns. Multumesc

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai cerut ajutor celor de la serviciul de suport clienți al Micro$oft? Sau producătorului acelui laptop?

| Adrian_Ganescu_1997 explică (pentru mihai69):

Nu. Pana acum a mers perfect sa instalez windows-ul. Totul a inceput ieri cand ma uitam la un film si dintr-o data s-a blocat si s-a facut ecranul negru, am incercat 3 windows-uri ( win7 ultimate/ win 8/8. 1pro ) dar degeaba, cand e sa imi intre in setup se face ecranul negru si asa ramane.

| mihai69 a răspuns (pentru Adrian_Ganescu_1997):

Nu văd de ce e musai să reinstalezi sistemul de operare dacă se blochează laptopul. Mai întâi pune un CD de diagnoză și caută să vezi ce mai e bun în el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi din cauza dvd-raw-ului sau a windows-ului/blank-ului. Daca dvd-raw este defect si nu citeste bine pot aparea probleme de genul. Daca windowsul nu este bun sau blankul, iarasi pot aparea probleme.

| Adrian_Ganescu_1997 explică (pentru anonim_4396):

Windows-ul il instalez de pe stick. Daca nu mai intra in sistemul de operare al windows-ului ce puteam sa fac decat sa schimb windows-ul, se incarca si dupa se face ecranul negru.