| alex16mko a întrebat:

Salut, am și eu o problema cu o camera de acțiune, filmează ok dar după aproximativ 5 minute se decaleaza sunetul, știe cineva o rezolvare? Sa incerc sa schimb rezoluția? ajuta?

Răspuns Câştigător
| alex16mko explică:

Probabil atat rezolva deja decalajul.
Daca nu e suficient, redu si din rezolutie.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca reduci (cu 1-2 trepte) rezolutia, atunci procesarea nu mai forteaza sistemul si sincronizarea ba merge bine, fara lag-uri.
Daca reduci numarul de cadre pe secunda (fps), si atunci ajuta. 24 imagini pe secunda sunt mult suficiente.

| alex16mko explică (pentru Bula):

Camera e setata sa filmeze HD la 60 fps, zici că e ok sa o lasă tot la HD dar la 30 fps?

| alex16mko explică (pentru alex16mko):

Probabil atat rezolva deja decalajul.
Daca nu e suficient, redu si din rezolutie.