| Preafericitul555 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu pc/televizorul.
Problema e ca imi da fara semnal. Dintr-odata am verificat cablul, totul este conectat cum trebuie, m-am uitat peste setarile de la televizor nimic ciudat... (televizorul a inceput sa imi arate no singnal dintr-o data nu am umblat la nimic), am dat restart la pc la inceput inainte de loading la windows arata tot ce trebuie imagine tot, dar dupa ce se incarca windwosul dispare. Si imi arata fara semnal.
Am incercat sa il pornesc in safe mod, mi-a dat imagine, am dezinstalat driverele de la placa video si dupa am dat restart si am pornit windwosul in modul normal si mi-a dat imagine,
faza e ca acum am conectat la placa video un monitor cu tub vechi si imi da imagine dar la televizor nu,... am reinstalat windwosul de la 0 crezand ca e din cauza unui virus, dar nimic.
Singurul mesaj care mil afiseaza este ca ``Modul standby cauza absentei semnalului``.
Un sfat ceva?
Model televizor:Horizon 22hl719F

2 răspunsuri:
| Oslobanu_Florentin_2001 a răspuns:

Probabil ti s-a dat peste cap sincronul, daca il lasa-i peste noapte aprins, asta poate fi cauza... cel mai bine ar fi sa-l duci la un tehnician.

| KIibrDM a răspuns (pentru Oslobanu_Florentin_2001):

Ce sincron ma? N-are nimic daca-l lasa pornit peste noapte rolling on the floor