| t1234567 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul.
Imi apare o dunga orizontala si transparenta cand ma uit la un video sau cand ma joc ceva (nu apare mereu).
De la monitor sunt sigur ca nu e pentru ca mi-am achizitionat un monitor recent...
Probabil este de la placa video.
Aveti vreo idee ce as putea face?

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ai deconectat ceva de pe placa de baza?
Ai conectat alimentare separata pentru procesor? ( mufa cu 4 pini )
http://totuldesprecalculatoare.weebly.com/......5_orig.jpg

| Sarcopt a răspuns:

Înainte de toate schimbă cablu, aşa am pățit ceva asemănător din cauza cablului.

| t1234567 explică (pentru Sarcopt):

Nu are legatura cu cablul.
L-am schimbat acum 2 zile.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Daca sunt mai multe dungi ce apar si dispar din cind in cind scoate alimentarea monitorului din prelungitor, intorci furculita invers si o pui din nou in prelungitor.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Este de la placa video.Incearca totusi sa imprumuti placa video unui prieten sa vezi daca-ti mai apare acea dunga, dar fara indoiala de la ea este. Cere alta.

| Puscuta_David_1985 a răspuns:

Reinstaleaza driveru de la placa/actualizeaza-l daca tot așa iți face schimbă placa.