| HoTSaucE a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul meu.Dintr-o data nu mai da semnal la monitor si cand aprind unitatea se aude ca merge, dar monitorul ramane inchis. Butonul de la monitor merge...
Am incercat urmatoarele:
-am probat monitorul la un laptop si a mers fara probleme, deci nu este de la monitor.
-am schimbat placa video, crezand ca probabil este din vina ei ca nu trimite semnal video, insa nici asa nu a mers.
Mai are cineva idei ce as putea sa fac?
Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| TraceurAlexx a răspuns:

Problema e ca nu iti mai booteaza. Scoate ramii, sterge sloturile de praf ( sufla tare in ele sa fii sigur ca nu mai e praf), dai drumu o data fara rami, ar trebui sa beep-uie in continuu... dupa aia stinge pc-ul, baga ramii la loc si dai drumu, ar trebui sa mearga.

| CocaFanta a răspuns (pentru TraceurAlexx):

Multumesc pentru raspuns am si eu aceeasi problema si asa a mers

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Decat sa schimbi componente intr-o veselie si sa dai milioane fara sa rezolvi nimic mai bine te duci intr-un service si iti gasesc ei problema prin eliminare.
Dureaza mai putin, e mai iefitn, rezolvi sigur.
Bafta

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Pai cred ca ar putea fi de vina cablul ala de distributie care face legatura intre monitor si placa video. Nu stiu sigur dar altceva nu vad ce ar putea fi. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pa-pahappy

| MariusPapoi a răspuns:

Iti spun eu sigur ce e! Schimba sursa de alimentare! dupa ce o schimbi astept fundawinking

| MariusPapoi a răspuns:

Sursa e sigur am avut exact aceeasi problema am fost la service ca il aveam in garantie, mi-au schimbat sursa si gata simplu!

| mobile a răspuns:

Salut!
Ai incercat sa faci curat in calculator?
Dupa ce faci curat incerca cu alta placa video si vezi daca merge, daca nu scoate nici un sunet este posibil sa fie ars slotul AGP sau PCE de pe placa de baza, in acest caz doar un service te mai poate ajuta.
Pentru piese si accesorii la cel mai mic pret intra pe magazingsm.ro!
Succes!