| David2700 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu procesorul, de vreo 2 saptamani, e vorba de un I5 9400f, cand pornesc calculatorul el porneste in 50 de grade sau cel putin asa imi arata aplicatia si cred ca asa si este deoarece,, accelereaza" fanul lui ....este normal? Ce pot face ca sa nu mai porneasca asa avand in vedere ca i-am schimbat pasta si tot asa face?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Se linisteste dupa un timp? (zgomotul ventilatorului, dar in special temperatura? )

Ai aplicatii pe Enabled la Startup? Scoate-le...

Zici ca de aproximativ 2 saptamani face asa.
Ai instalat vreun program, vreun joc, din surse care nu sunt tocmai de incredere?

In Task Manager la ce valori (incarcare) sta procesorul?
Poti testa de preferinta cu HWinfo, dar daca nu vrei, si TaskManager iti ofera o idee.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Ai rezolvat problema, sau inca se incalzeste peste masura in idle?

1 răspuns: