| AlexutzuVaIntreaba a întrebat:

Am si eu o problema cu programul de randat Sony Vegag( nu neaparat cu el, cu toate programele care randeaza).
Mi se randeaza foarte greu videoclipurile, un video de 10 minute se randeaza intr-o ora juma, si chiar nu am un calculator pro.st,imi merge foarte bine si am memorie libera destula.

Stiti ce as putea face sa randez un videoclip mai repede? in jur de 30 minute?

Astept cat mai multe pareri, dau FUNDA!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| StefanAlex02 a răspuns:

Salut! Nu am randat niciodata in Sony Vegas, prefer AfterFx sau Premiere Pro, Maya etc. Timpul de randare depinde de calculator si de asemenea de cat de utilizat este in timpul randarii. Ai nevoie de procesor bun, placa video buna, ram liber etc. si iti recomand sa nu folosesti calculatorul in timpul randarii.

| Marian_Florin_1994 a răspuns:

Nu stiu, dar am si eu o problema cu Sony vegas pro 9. Trebuie sa platesti ca sa il iei sau il poti lua pe gratis? Tu ai platit ceva ca sa il iei?