| Bogdan_Tudose_1996 a întrebat:

Am si eu o problema cu sistemul meu audio 5.1. am conectat toate cablurile exact asa cum trebuie,am instalat cel mai nou driver pentru placa mea de sunet (realtek), am facut setarile in driver pentru un sistem 5.1. am windows 7 32 bits. Si cu toate aceastea, unele boxe nu scot sunet(2 mai exact), iar subwooferul preia si rolul de boxa centrala, ceea ce nu e normal. as vrea sa stiu ce e de facut.

4 răspunsuri:
| BoggyP a răspuns:

Vezi ca sigur nu ai conectat bine cablurile..patesc si eu asta din cand in cand..imi ies din spate de acolo daca mai umblu pe la subwoofer..si dupa le pun inapoi si merg toate

| Bogdan_Tudose_1996 explică (pentru BoggyP):

Te asigur ca toate sunt absolut conectate asa cum trebuie! uite,de exemplu,boxele din fata (front speaker out), una din ele merge, iar una nu... sau boxa centrala (centre/subwoofer out), subwooferul merge, dar boxa nu. deci?

| BoggyP a răspuns (pentru Bogdan_Tudose_1996):

Deci umbla bine pe la panoul de control realtek hd manager

| Bogdan_Tudose_1996 explică (pentru BoggyP):

Totul este setat ca la carte, crede-ma... e posibil sa fie ceva de la statie.