| IntrebariCiudate007 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu telefonul.
Aveam un telefon mai slab decat asta pe care-l am acum desi pe acela mergea sa folosesc Droidcam si inca o aplicatie doar ca cea lalta puteai sa te conectezi la pc si sa folosesti telefonul pe post de boxa.
Deci cu telefonul asta pe care-l acum (Samsung Galaxy j5 2016) nu pot sa ma conectez wifi la aplicatii de pe pc.
De ce? Si cand bag usb-ul in telefon trebuie sa bifez mereu ca sunt de acord ca sa poata fi citit cardul si memoria interna.
Si descar o aplicatie mereu imi cere drepturi daca poate sa foloseasca microfonul sau camera sau mai situ eu ce.
La celalte telefon nu era asa... mergea totul bine si era si mai vechi.

2 răspunsuri:
| Conii25 a răspuns:

Si eu am j5 2016 si sunt foarte multumita! Chestia cu drepturile cand descarci o aplicatie o arata pe orice telefon poate inainte nu aveai google play actualizat si de aceea nu iti arata si la fel si cu bifatul in cazul usb-ului mie asa imi arata de pe orice, e ceva normal.

| IntrebariCiudate007 explică (pentru Conii25):

E excelent telefonul dar, totusi la faza cu aplicatiile nu are legaetura.
Pentru ca imi apare sa fiu de acord cu microfonul sau cu camera dupa ce am instalat si am deschis aplicatia.
A si, eu intrebam mai mult chestii cum ca de ce nu merge sa te conectezi la aplicatii de pe pc pe telefon.
Cum ar fi Droidcam in care iti face telefonul camera web.