| pikkoollo a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu telefonul meu (iPhone 3G). Acum 2 saptamani i-am dat unui prieten incarcatorul meu si el mi-a dat cablu de date. Cand am ajuns acasa si am bagat telefonul la incarcat prin pc cu cablul de date, am constatat dupa cateva ore ca telefonul nu mi se incarca, imi arata ca se incarca, imi arata bateria aceea rosie si nu se incarca, ramanea la 1%. Dupa 2 zile mi-am luat incarcatorul la locul si a mers sa il incarc big grin. Ieri la scoala m-a rugat o colega sa ii dau si ei un pic incarcatorul (il tin dupa mine la scoalabig grin) sa isi incarce telefonul (iPhone 4S) si acum nu mai merge sa imi incarc eu telefonul dupa ce si l-a incarcat ea straight face nu merge nici la priza, nici la pc, zice ca se incarca, dar tot asa ramane cu bateria aia rosie si 1%. Ce ar avea, sau ce as putea sa ii fac?

3 răspunsuri:
| Maryan14 a răspuns:

Incearca sa il inchizi si sal deschizi iar apoi sal pui la incarcat daca nu mere scoate bateria si cartela lasa-l asa cateva minute si apoi punele inapoi deschidel si incearca

| pikkoollo explică (pentru Maryan14):

La iPhone daca nu stiai, nu se poate scoate nimic decat cartelawinking

| Bogdannellll a răspuns:

Si eu am aceeasi problema e cablul de date de vina ca si mie mi s-a intamplat la fel am lasat telefonul la incarcat toata noaptea si de dim aveam mai putina baterie laughing(aveam wifi pornit). Am mers la un prieten care are si eu iphone si la el mergea.