| Xenoverse a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu telefonul meu Samsung Galaxy A3, nu stiu ce are mi se tot descarca repede bateria din el, prima oara am patit asa dar am zis hai lasa, dar a doua oara e prea de tot, ce trebuie sa fac ca sa rezolv problema asta dau funda.

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Buna. In primul rand verifica bateria ca nu cumva sa prezinte umflaturi, deteriorari. Daca este in regula atunci verifica intotdeauna ca aplicatiile sa fie inchise cand telefonul e in stand-by. Verifica incarcatorul si sursa de curent fie in regula. Depinde si ce aplicatii folosesti pentru ca unele consuma mai mult din capacitatea bateriei si poate fi o cauza a descarcarii rapide.

4 răspunsuri:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati, si rezolvari :

1. Folosesti un incarcator sau un cablu USB prost - Il schimbi
2. S-a stricat bateria - O schimbi sau il trimiti in service
3. Uita-te in setari la Battery Manager si uita-te ce Aplicatie, ATENTIE! Aplicatie nu proces, iti consuma cea mai multa baterie si verifica sa nu ruleze pe fundal. - Inchizi aplicatia sau o dezinstalezi

| Xenoverse explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Din pacate, telefonul meu e in romana. Deci intru in setari si caut ceva de genul bateria management sau altcumva?

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Xenoverse):

Cauta in setari la Baterie si trebuie sa iti apara acolo niste detalii.

| XD_Nicu_1992 a răspuns:

Sa schimbi bateria