| alex2009 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu un aparat foto digital acum catva timp aveam in punga o sticla cu apa foarte rece si langa acea sticla a fost pus si aparatul foto si cred ca s-a produs un condens ca pe obiectivul aparatului foto a aparut o pata de culoare alburie l-am tinut si la soare am zis ca se usuca dar nimic si cred ca de la acea sticla este totul. cum as putea scoate pata aia de pe obiectivul aparatului ca imi apare si in poze? Multumesc

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trebuie să se poată curăţa dacă e doar o pată. Numai să nu fie ceva mai grav. Încearcă să îl ştergi cu o soluţie de curăţat ochelarii de exemplu şi cu un material foarte moale să nu îl zgârii.

| BuLLetBtwin a răspuns:

Pata aceea are niste puncte negre sau colorate? Daca da s-a produs candens sub carcasa la aparatul foto.
Pata iti apare si cand te uiti la poze pe calculator?

| デイダラくん a răspuns:

Cu o solutie de curatat speciala sau il duci la reparat

| cristina12310 a răspuns:

Incearca sa desfaci aparatul, n-am nicio idee