| alex055 a întrebat:

Am și eu o problema cu un laptop Acer uneori începe sa se blocheze și se aude un sunet, gen o caseta stricata, dar uneori dacă îl mișc puțin își revine, iar dacă nu mergea așa singura opțiune e sa îl sting și sa îl aprind. Vreo soluție careva?

4 răspunsuri:
| AlexMercer a răspuns:

E posibil sa se strice HDD-ul (partea unde este stocat toata informatia, sistem de operare, fisiere personale, documente, etc)
Totusi, nu sunt sigur. Incearca sa vezi daca face asa doar când deschizi un anumit program (si daca da, ce program?). Sper ca te.am ajutat! happy

| untu a răspuns:

A fost cazut sau lovit accidental laptopul? Du-l la un service autorizat!

| EkToR a răspuns:

Posibil sa fie hdd-ul sfatul meu daca este aceasta componenta cumpara un ssd de 256-512Gb e perfect sa te uiti la viteza in primul rand.

| dfx102938 a răspuns:

Hardul face asa. Schimba.l de preferat seagate.