| ionutvalentin26 a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu un laptop Asus, cand il pornesc nu mi se incarca windows-ul (Windows 8, 1 PRO) mi se face ecranul negru si imi apare doar sageata, imi puteti spune care ar fi problema si cum as putea-o rezolva? Multumesc!

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cauzele pot fi multe: nu l-ai oprit din Windows si are erori pe disc, l-ai oprit in timp ce facea update, poate vrea sa faca update si nu-l lasi, poate l-ai infectat cu un virus, poate ai umblat la setarile de BIOS, etc.

| ionutvalentin26 explică (pentru doctorandus):

Cand si-a facut update l-am lasat sa isi faca, la setari din BIOS nu am avut ce cauta doar daca am prins un virus ceva, aflu luni ce si cum a fost cu el

| doctorandus a răspuns (pentru ionutvalentin26):

E, chestia e ca garantia nu se da pe software, se da doar pe hardware.

| ionutvalentin26 explică (pentru doctorandus):

Am fost astazi si l-am lasat la ei, acuma astept 1-2 zile sa vad ce a avut

| gelu1970 a răspuns:

Problema ta e castana de windows8
instaleaza 7 si remediezi problema

| ionutvalentin26 explică (pentru gelu1970):

Merg luni la firma de unde l-am luat si vad ce rezolv cat e in garantie (a mers 2 zile si a 3-a BUUM)

| gelu1970 a răspuns (pentru ionutvalentin26):

Daca e in garantie nici nu face altceva. direct la ce ce ti l-au vandut.