| Ionjutz a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un laptop. I-am instalat windows xp pe el si driverele. Intr-un final am ajuns sa instalez placa video, iar dupa ce am instalat-o nu imi mai mergea, apareau dungi pe ecran. Am intrat in safe mode si am dezinstalat driverul pentru placa video si a mers din nou. Care ar fi problema? Am un Acer Aspire 5520.

Mersi

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa nu fie driverele bune. S-ar putea ca Windowsul sa aiba draiverele bune si tu sa fi instalat drivere pentru Windows Vista sau mai mult. Downloadeaza driverele corecte (selectand OS-ul Win XP) de aici: http://nvidia-geforce-7000m-nforce-610m1.drivers.informer.com/

| AnKuXor a răspuns:

1)Scheda video are probleme si nu poti face nimic pe laptopuri doar daca e extraibila
2)Driver gresit, dar te aviza daca era gresit.

| JonSnow a răspuns:

De la driver nu este bun