| GigelAlexandru a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un pc. Am un fel de bios se numeste UEFI Setup Utility si ma chinui de vreo 3-4 ore sa instalez windowsul! Mai exact imi apare bsod in continu, Your PC ran into problem.
Am incercat toate posibilitatile, daca stie cineva am nevoie de ajutor va rog.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Mai scrie ceva in afara de
Your PC ran into problem?

Ai facut stickul cu kitul de Windows corect?

BSOD poti primi si din cauza unei erori hardware, de exemplu contact imperfect al placilor RAM, erori pe discul de stocare, etc.

Daca vrei, da-mi pe privat un ID de Discord si incerc sa te ajut pas cu pas sa identifici problema si sa reinstalezi Windowsul.

| Zuzu1991 a răspuns:

Formateaza si pune windows-ul pe stick cu rufus la care bifezi la target system uefi sau bios(mbr) or uefi
https://rufus.ie/en_US/
daca tot nu merge ai o problema cu, calculatorul

| DaniTDCI a răspuns:

Setari gresite in bios(UEFI), intrii in bios, mergi la ultima pagina si dai apply deafults setting and exit, dai un restart iar daca problema persista atunci reinstalezi windowsul, sau cand booteaza apesi f8 si dai automatic repair.