| danny_5176 a întrebat:

Salut
am si eu o problema big grin
am cumparat un bec economic si uneori, dupa ce il sting incepe sa licareasca.
am cautat si pe unele forumuri problema aceasta dar nu prea am gasit raspunsul... voi ce ziceti? =D

3 răspunsuri:
| CelMaiBlogger a răspuns:

Salut.Nu e nicio problema.Asa fac toate becurile economice.Raman incalzite si de-aia licare. Dar asa fac toate, inclusiv ale mele.Am bec si lustra economica.Amandoua licare.Bafta

| adyymuresan a răspuns:

Daca intrerupatorul are beculet atti zic eu sa spargi beculetul ala mik rosu si totul este ok adica ai un beculet mik acolo unde apesi sa se aprinda tocmai pe ala trebuie sa al spargi si totul va fi ok ati garantez eu

| InoKo a răspuns:

Becul e cu incadescenta...si e normal sa licareasca pentru ca el acumuleaza energie si lumineaza dupa ce se incalzeste. El dagaja mai multa caldura decit lumina. Daca te deranjeaza, schimbal.insa nai ce sa-i faci.