| LocaLocaBoy a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp cu calculatorul se opreste in timp ce ma joc dar cand stau doar pe skype nu se opreste, si nu stiu cum sa o rezolv.Am incercat prin diferite metode cheltuind bani aiurea am schimbat placa video cu una mai buna, am schimbat sursa cu alta mai buna dar fara nici un folos.Tin sa mentionez ca nu este o problema de la virusi ca am avut calculatorul mereu protejat.
Configuratiile calculatorului:
Processor: AMD Athlon(tm)64 X3 Dual Core Processor 4800+ 2.50 GHz
RAM: 2. 00GB
Placa video Ati Radeon HD 5450 1GB
Sursa 460W

Si niste temperaturi in IDLE cu SpeedFan 4.47:
Temp1: 34C
Temp2: 35C
Temp3: 30C
HDO: 32C
GPU: 42C
Core: 35C

2 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Niciodata calculatorul nu e protejat, orice antivirus nu ai avea
probabil si windows ai schimbat? cu formatare
baga windows white (adica curat fara interventie) prin formatare partitiei
baga drivere de pe siteul oficial
daca nu ajuta dul la reparatie, ei il vor testa si vor sti carei problema

| Lionis a răspuns:

S-ar putea sa ai fluctuati de tensiune in casa, si eu am aceiasi problema, i-ati un stabilizator si incearca atunci, daca nici atunci nu merge, nu stiu ce sa zic. Eu mi-am luat sursa rezistenta la fluctuatii, am dat 300 lei pe ea, dar macar acum nu mai am probleme.