| Gaby57 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, de fapt mai multe.
Mai de mult am avut o problema la internet. http://www.tpu.ro/......e-rosu-si/
Aici aveti tot ce s-a discutat. Problema e urmatoarea: dupa vreo 3 zile dupa ce am mers numai pe router, am incercat sa bag iar netul direct si spre surprinderea mea, a mers. Acum 1 saptamana am reinstalat windowsul. Am instalat driverele, etc... dar nu mergea wifi-ul, ma rog, nu mi-am batut capul sa rezolv problema pentru ca aveam netul pe direct. Azi, am patit iar sa nu mai mearga netul pe direct. (aceeasi problema ca in linkul care vi l-am dat mai sus) Si, acum nu imi merge netul nici pe direct, nici pe wifi. In ce sens nu merge wifi? Pai, sub Dial-up and VPN mai aparea inca o categorie: Wireless Network, cau ceva de genul. Acum nu mai apare acea categorie.
http://i2.minus.com/iHWd0yzffM0IG.png
De ce? Vreau sa va spun ca am instalat si reinstalat driverele pentru Wifi si tot nu merg.

1 răspuns:
| Ax3LdeV a răspuns:

E ciudata treaba la tine esti sigur ca ai completat corect datele de conectare si
ai selectat ppoe? cat despre wifi trebuie sa vezi daca iti recunoaste driveru si daca acolo la conexiuni unde iti scrie wireless. sa fie enable daca tot nu iti vede nici asa atunci e o problema de la router. Succes!