| 666Bye a întrebat:

Salut! Am și eu o problema de genul: am un laptop și iau hotspot de la telefon și de pe chrome pot descarca pot folosi internetul, dar dacă vreau sa instalez de ex Steam, îmi spune sa ma conectez la internet sau dacă vreau sa descarc ceva de pe Store, îmi da eroare și dacă ma conectez la un router nu am nici o problema, merg toate. Ce as putea face în privința asta? Mulțumesc?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Pune telefonul pe geam tongue

| marinaru777 a răspuns:

Cred ca iti scade semnalul de la 4g la 3g si se reduce viteza incearca sa ti telefonul sa ai semnal 4g la el.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Oricat de bun ar fi internetul de pe telefon, hotspotul se transmite la o putere mai mica. Prin urmare, programele care consuma foarte mult internet (cum ar fi Steam) nu au suficient internet pentru a-si efectua sarcina.