| Ben's_Gabriel_1995 a întrebat:

am si eu o problema dupa ce mi-am resetat bios-ul pentru ca mi se bloca calculatorul dupa ce mi-am schimbat bateria de la bios dupa ce mi-am reinstalat windows-ul imi merge orice joc greu pe pc inainte imi mergea fifa 2013 perfect acum merge in lag i-am dat si load optimized default din bios si tot la fel nu stiu ce sa mai fac ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cauta un nou bios pentru placa ta de baza. Vei gasi pe site-ul producatorului.

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru anonimg):

Trebuie sa descarc altul si o sa mearga asa?

| anonimg a răspuns (pentru Ben's_Gabriel_1995):

La majoritatea bios-urilor se poate face update. Acest update se gaseste pe site-ul producatorului placii de baza.

7 răspunsuri:
| Jhonny22 a răspuns:

Incearca si descarca exact dupa site-ul producatorului placii de baza, versiunea update a bios-lui tau, ce i-ai dat tu,, load optimized default,, e sa iti revina setarile din fabrica a bios-lui, ceea ce nu cred ca iti poate afecta Jocurile, parerea mea este ca Windows-ul iti este problema, sau Driverele, incearca si puneti driverele direct de pe site-ul firmei care ai unitatea...Pentru jocuri baga-ti corect driverul video, pci astea doua iti ajuta jocurile, nu lasa vreun Driver robot sati puna drivele automat, sau cele de la windows!

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru Jhonny22):

Eu toate driverele le-am instalat dupa cd-uri originale pe care mi le-a dat odata cand am cumparat pc nu stiu ce sa-i mai fac

| K0sti a răspuns (pentru Ben's_Gabriel_1995):

Nu te juca cu biosul ca arunci calculatorul!

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru K0sti):

Nu ma joc ma poti ajuta la ce problema am

| K0sti a răspuns (pentru Ben's_Gabriel_1995):

Cu ce sa te ajut? In primul rand ce treaba ai cu BIOS-ul? Umblati in calculatoare asa dupa ureche? Pune mana si verifica memoria, hardul, verifica sursa, vezi temperaturile...