| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la internet, pana acum stateam pe wireless de la o vecina, dar la inchis si acum sunt pe modem (merge foarte greu). Eu, am un router, dar nu ma pot conecta la el, adica imi apare in lista de wireless dar degeaba, nu ma pot conecta, imi da o eroare. Eu as vrea sa: 1. Sa fac cumva sa ma pot conectez la router
SAU
2. Sa bag cablul de la internet direct in calculator si sa il fac sa mearga ( am username si parola de la net pe o foaie dar nu stiu unde sa le bag ca sa ma pot conecta)
Multumesc

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Cablul de internet are o mufa speciala.Slotul pentru ea il gasesti in spatele pc-ului langa slotul de usb.
Pentru a face sa mearga internetul pe router iti trebuie sa bagi cablul de la net in router in slotul "internet", iar cablul care vine odata cu routerul il bagi un capat intr-un slot "lan" si celalalt in pc.

| charleslouboutin a răspuns:

Trebuie setat routerul ca sa ai si net pe acea conexiune.

| darkmind2277 a răspuns:

Ca sa ai net direct prin cablu daca ai windows 7 intri la control panel-netwoarl and internet-netwoark and sharing centre- set up a new conection a network si te ghideaza de acolo cat despre router are un cablu care il conectezi la pc(cablu ca ala de net) ai si un cd la router il introduci in pc si il instalezi te ghdeaza pasii aia acolo, eu nu am avut nici o problema la instalarea aia decat ca reteaua daca e de la rds e de tip ppoe ca te intreba acolo.Bafta