| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la laptop. Sunetul se aude bruiat de ceva timp insa numai atunci cand nu este conectat la boxe sau la casti, atunci nu intampin nici o problema. Cred ca este o problema de la difuzoarele laptopului in sine, credeti ca se poate rezolva la un specialist?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu cred ca este de la difuzoare pentru ca sunetul catre acestea este taiat cand introduci mufa de la casti sau difuzoare externe. Este vorba de calea de sunet care cred ca are un defect de filrare doar pe directia mufei nu si la difuzoarele interne. Nu cred ca se va ocupa nimeni de asta! Poate fi un condensator electrolitic defect sau chiar circuitul. "Meseriasii" de la depanari nu vor face altceva decat sa schimbe placa de baza a laptopului.