| PhoenixAlin97 a întrebat:

Am si eu o problema la PC. m am jucat astazi dimineata pana s-a blocat si l-am inchis. Acum nu se mai deschide. am schimbat cablul de alimentare. se aprinde vreo jumatate de secunda dupa care se inchide. are cineva habar? E de la sursa de alimemtare?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Greu de spus! Da cu cablul ce ai avut? Poate sa fie sursa, placa de baza, placa video, mai multe! Verifica sursa in primul rand si dupa aia mai vezi tu!
http://www.epasystems.ro/cum-verificam-o-sursa-de-alimentare-atx/

| 1lowendgamer1 a răspuns:

E posibil sa fie electricitatea slaba se intampla un mod de a vedea este de a deschide o veioza cu cat lumina este mai slaba cu atat electricitatea este mai slaba si de aceea pc ul nu porneste