| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... (legata de internet)
Deci am net de la Romtelecom si acum 1 an viteza de descarcare era 100kb/s (praf) iar acum am 50kb/s (se misca in poze) si eu pe contract am scrie 100Mbps, si cred ca macar vreo 500kb/s trebuia sa am (nici asta nu-i cine stie ce, da e mai bine) si as vrea sa stiu de ce am viteza asa mica
Legat de MODEM :
Culoare : Alb (Cine are stiu cum arata)
Model : HuaweiHG655B
Legat de net :
Status : Connected
Speed : 100.0 Mbps
IP : 192.168.1.3
Subinet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : 192.168.1.1
Connet using : Realtek RTL8139/810x Family Fast
Cine se pricepe sa ma ajute plz dau funda sad
Plz fara raspunsuri gen : Suna la romtelecom etc...

1 răspuns:
| maxfan a răspuns:

Contractul nu are nici o legatura cu viteza ta, cei 100 mbps nu sunt viteza ta de download ci viteza de transmisie a datelor pe retea, Schimba si tu windows-ul si instaleaza din nou driver-ul de la modem