| ionutt1996 a întrebat:

Am si eu o problema legata de toate pozele din pc, nici un program nu ii mai recunoaste formatul si nu mai sunt vizibile nici in urma unui recovery data.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fișierele imagine (jpg, png,...) mai sunt sau nu in pc?

| cfrtobias a răspuns:

Ai luat virus cumva? si ai sters tot ce iti dadea?

Bula
| Bula a răspuns:

Este un virus care ascunde fisierele media (poze, muzica, filme) in foldere ascunse, iar cu numele fiecaruia face fisiere tip exe (care sunt tot virusul si se propaga cand doresti sa le deschizi).
Scaneaza-ti intai calculatorul cu un program antivirus, recomand asta:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
Descarca-l, iar la pornire seteaza toate optiunile la scanarea ceea mai profunda.
La urma, pui sa stearga toate fisierele virusate!
Dupa restartarea calculatorului, da optiunea pentru fereastra sa arate fisierele ascunse (hidden, system) pentru a gasi folderele si pozele tale ascunse.
Daca nu le gasesti, incearca sa instalezi programul "Recuva" si scaneaza-ti calculatorul cu el. Sa ai pregatita o partitie separata (sau un stick suficient de mare) pe care sa salvezi pozele!