| fear1234567 a întrebat:

am si eu o problema...mi-am achizitionat o placa video ..pana acum mergeam pe cea integrata,si nu stiu cum sa ii dau drumul sa ruleze din bios, imi puteti spune si mie pas cu pas ce trebuie sa fac? Salut!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci nimic. Doar pui dedicata pe palca de baza, si coenctezi monitorul la placa video dedicata. Dupa, instalezi driverele la placa video dedicata din pc si gata.

| fear1234567 explică (pentru sltlp):

Pai cand conectez monitorul la placa video noua....nu merge, mi se da pe stand-by monitorul

| sltlp a răspuns (pentru fear1234567):

Reseteaza bios-ul.
vezi ca pe placa de baza e o baterie. scoate-o timp de 30 secunde. Dupa o pui si pornesti ssitemul.

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Trebuie sa o infigi bine, vezi ca trebuie sa resetezi bios-ul(o baterie mica)care trebuie sa o scoti de acolo si tinuta 30 secunde-1 minut scoasa si dupa incerci sa vezi daca nu inseamna ca nu este compatibila pe slot-ul respectiv!

| Sl4rk a răspuns:

Ce ii cel mai important nu ai specificat

1.Ce placa de baza ai?
2.Ce placa video ai cumparat?
3.Ai montato bine?
4.Sursa ii instare sa iti duca si placa video?
5.Placa video ii compatibila cu placa de baza?

de obicei o placa video se autoconfigureaza singura.
sau iti cere un update la bios

| uicpolros a răspuns:

Trebuie sa o infigi in placa de baza, apoi conectezi monitorul la ea, instalezi driverii si gata. Nu trebuie sa faci nimic in bios.