| Anonim13524 a întrebat:

Am si eu o problema. Pur si simplu stateam la calculator si dintr-o data mi s-a stins tastatura. Am conectat-o in alt port usb dar degeaba. Am conectat-o chiar si la un laptop dar degeaba nu se aprinde deloc. Tastatura este mecanica Redragon Varuna. Este vreo sansa sa pot sa o repar? Ce as putea sa fac? Multumesc, dau funda.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Tastatura fuctioneaza si ea pe baza de placa cu circuite.
Poti afla ce fel de problema are daca o duci in service.
E foarte bine ca ai testat-o pe mai multe dispozitive si, daca nu ai primit o reactie pozitiva din parea ei, e clar a mai multe nu poti face. Se impune o verificare de specialitate.