| andreimessi1 a întrebat:

Salut am si eu o problema si nu o pot rezolva,am sters tastatura laptopului si am apasat cred ca pe toate butoanele si acum scrie aiurea :apas,,a" si imi apare,, al" apas space si imi apare 0 nu stiu ce sa ii fac help mee big grin

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu mai curate calculatorul niciodata in timp ce functioneaza.Scoatel din prize daca ai desk sau scoatei bacteria daca ai laptop si dupa curate ce ai de curatat. Daca nu te ajuta George sau nu reuseste atunci da restore la calculator cu o zi doua inainte sa fi sters tu tastele si se rezolva.Asta daca nu merge prin setari pentru ca daca ai facut setari sau cind ai sters sau setata cine stie ce si ai si alte chestii ce nu-ti mai merg atunci sa nu mai pierzi vremea faci restore.Clik pe my computer dreapta mouse-alegi propriertis-se deschide o fereastra si acolo alegi system protection si apoi mergi la restore dai ce se mai da pe acolo astfel incait sa te lase sa alegi tu restore de la un pct oarecare ales de tine. Daca nici asta nu poti face cauta pe cineva sa te ajute.Eu pot sa fac restore dar acum am windows 8 pe calc dar mai am alt laptop cu wind 7 si pot sa zic exact ce si cum.Atentie la restore sa nu alegi o data mult in urma pentru ca iti seteaza calculatorul pentru data aleasa de tine.Alegi doar cu o zi dinatea de a sterge tu tastele.

| andreimessi1 explică (pentru relian):

Pai nu am udat sa ceva de genu tastatura de la laptop. doar am dat cu prosopul si am apasat pe toate butoanele si cred e de la NUM LOCK da nu stiu ce sa ii fac ca nu merge acum am bagat la laptop tastatura de la pc si tot caut raspuns si nu am inteles faza cu restore? adica daca ii dau restore ce se intampla?

| relian a răspuns (pentru andreimessi1):

Adica ce ai facut de ieri pina azi se sterge se duce cum era ieri.Asa e mai simplu sa intelegi.Deci daca ieri totu mergea struna si azi nu, atunci cind dai restore si alegi data de ieri totul va merge cum mergea ieri adica struna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfa-o din laptop, o cureti cu alcool iar si o lasi sa se usuce bine ( o zi, doua ). Ai grija sa nu faci scurt in laptop!

| georgedanielc a răspuns:

Ai schimbat cheia de la tastatura du-te la panoul de control intri la optiuni regionale si linvistica dai la limba si seteaza tastatura

| andreimessi1 explică (pentru georgedanielc):

Am win 7 nu stiu unde sunt astea care spui tu

| andreimessi1 explică (pentru georgedanielc):

Da-mi id tau poate mi- faci tu prin tw

| andreimessi1 explică (pentru georgedanielc):

Nu merge am schimbat limba sa vad si tot asa cred ca e ceva cu functiile fn+num lock da nu stiu ce combinatii